Przedszkole  Publiczne nr 7 znajduje się na osiedlu Tęczowym 3 w Dzierżoniowie.

W przedszkolu jest sześć sal zabaw, funkcjonalnie urządzonych i wzbogaconych o sprzęt i zabawki, które są miejscem twórczej aktywności dzieci, odpoczynki, wesołej zabawy i miejscem spożywania smacznych posiłków.
Dzieci korzystają z łazienek wyposażonych w toalety i umywalki, miejsce na osobisty ręcznik i przybory toaletowe.
Rozległy ogród przedszkolny stwarza duże możliwości zabaw na świeżym powietrzu.
Proponujemy swoim wychowankom bogatą ofertę edukacyjną i wesołą zabawę. Zapewniamy wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną           i fachową opiekę m.in. zatrudniamy na stałe neurologopedę, prowadzimy gimnastykę korekcyjną, organizujemy pomoc psychologiczno- pedagogiczną.

Pracujemy w oparciu o metody:

M. Bogdanowicz "Metoda dobrego startu"
W. Sherborne "Metoda ruchu rozwijającego"
E. Gruszczyk- Kolczyńskiej "Edukacja matematyczna"
Ch. Knilla"Program terapeutyczny"
KLANZA "Pedagogika zabawy"
i inne...

Rodzicom oferujemy:

współ­­u­dział w ży­­ciu przed­sz­ko­­la,
za­­ję­­cia otwa­r­te dla dzie­­ci i ro­­dzi­­ców z ich czy­n­nym udzia­­łem,
in­dy­wi­du­al­ne kon­sul­ta­cje lo­go­pe­dycz­ne oraz moż­li­wość udzia­łu w te­ra­pii lo­go­pe­dycz­nej swo­je­go dziec­ka­,
war­sz­ta­­ty edu­­ka­­cy­j­ne­­,
wy­­sta­­wy prac pla­­sty­cz­nych dzie­­ci,
fa­­cho­­wą li­­te­­ra­­tu­­rę z przed­sz­ko­l­nej bi­­blio­­te­­ki.
Organizujemy ciekawe zajęcia i imprezy:

Uro­czy­sto­ści ro­dzin­ne:
Dzień Bab­ci i Dziad­ka,
Dzień Mamy i Taty,
Wi­gi­lij­ne ko­lę­do­wa­nie,
mi­ko­łaj­ki,
za­ba­wę kar­na­wa­ło­wą,
po­wi­ta­nie wio­sny,
Dzień Dziec­ka,
wy­ciecz­ki,
fe­sty­ny,
pik­ni­ki,
za­koń­cze­nie roku przed­szkol­ne­go 7 lat­ków.

Ak­tyw­nie uczest­ni­czy­my w ży­ciu na­sze­go mia­sta: bie­rze­my udział w Dzier­żo­niow­skich Pre­zen­ta­cjach, Dniach Dzier­żo­nio­wa, kon­cer­tach cha­ry­ta­tyw­nych.